Stojím na obrovské solné ploše. Je červenec 1964, krátce po osmé ráno a vyschlé Eyreovo jezero v Austrálii se má zapsat do dějin. Zblízka sleduji automobil Bluebird CN7, jenž ten den pojede rychlostí, kterou dosud žádný vůz po souši nejel – 648,73 kilometru v hodině.

Brit Donald Campbell v sytě modré „raketě“ poháněné turbohřídelovým motorem se zanedlouho stane prvním člověkem v historii, který kdy držel zároveň rychlostní maximum v jízdě na souši i na vodě. A já to všechno prožívám z bezprostřední blízkosti, jako bych tam doopravdy byl. Jako by mě někdo poslal strojem času.

Realita je přitom o dost prostší, ale neméně fascinující. „Strojem času“ je ve skutečnosti program v brýlích na virtuální realitu a nachází se v pražských Holešovicích v sídle firmy Automobilist, která už roky vytváří dokonalé printy z motoristické historie v kvalitě, ve které je tehdejší technika zachytit nemohla.

Své výstupy společnost přirovnává k tomu, jako by poslala fotografa s nynějším vybavením na cestu časem. Ale teď jde ještě o krok dál – chystá se díky moderním technologiím a enginu Unreal, používanému především ve videohrách, posílat časem za důležitými momenty motorismu přímo vás.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.