Úspěšný bude ten, kdo porozumí kryptoprostoru, neboť z objevitelů těchto digitálních kontinentů povstanou noví miliardáři a s nimi velké firmy. Hodně lidí ale podle miliardáře a filantropa Václava Dejčmara vlastně netuší, co se v tomto paralelním světě děje. 

„Lidé zvyklí na staré hodnoty a pomalejší plynutí času dnes jen smutně sledují, jak jim inflace požírá úspory, anebo se také snaží investovat, ale protože to neumí a ani na podobnou činnost nemají talent, rozhodují se často špatně a končí v rukách různých predátorů,“ říká Dejčmar, jenž je spoluvlastníkem investiční společnosti RSJ. U jejích počátků stál společně s dalším miliardářem Karlem Janečkem. 

Při investování jsou pro Dejčmara důležité příběhy a na ně pohlíží i při své filantropii – třeba když díky jeho podpoře vznikla galerie Dox. Jedním z jeho velkých přání ale je, aby velkým příběhem byla i emancipace Česka třeba jako kryptoměnové a technologické velmoci, neboť předpoklady pro to podle něj má. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.