Od pádu Bohemia Energy získávají velké energetické firmy čím dál větší podíly na trhu. Dostaly se bez větší námahy k množství nových klientů. Dvě desítky dodavatelů, kteří ukončili činnost, po sobě nechaly 932 tisíc odběrných míst, z nichž největší zkrachovalý dodavatel odevzdal 878 tisíc. „Je to od Písaříka miliardový dáreček,“ říká na adresu majitele Bohemia Energy zdroj z energetických kruhů, který si nepřál být jmenován. 

Podle tří na sobě nezávislých zdrojů se cena jednoho zákazníka při prodeji celých klientských kmenů pohybuje od 1300 do 5000 korun. Tak to platilo alespoň do loňského podzimu. Velcí hráči tak po pádu těch malých získali prakticky zdarma klienty, za něž by dříve museli zaplatit nejméně 1,2 miliardy korun. Odběrné místo plynu je přitom dražší než u elektřiny a hodnota domácnosti, která elektřinou topí, je vyšší než té, která převážně svítí a zapíná elektrospotřebiče. Jak si dodavatel polepší, tedy záleží i na tom, koho bude nově energií zásobovat. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.