Pád lana na vedení velmi vysokého napětí V411 vedl v pátek k situaci, kterou oslovení energetičtí experti nepamatují. A to nejen co se týče samotného výpadku v zásobování elektřinou na podstatném území Česka. Operátor trhu OTE zpětně zneplatnil obchody uzavřené během mimořádné situace na energetické burze a také ceny za takzvanou odchylku. Některé firmy by totiž náklady nemusely vůbec ustát. Obchody však již byly uzavřené a není jasné, jak je nyní vypořádat. Co se však přesně stalo?
Co se dočtete dál
- Co se v pátek dělo na energetické burze.
- Proč bylo pro obchodníky výhodnější prodávat elektřinu za extrémně zápornou cenu.
- Proč i tak by mohly být dopady pro některé energetické hráče fatální.
- Kolik by nyní mohla být "úředně" stanovená cena
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











