Ještě na konci roku 2020 to vypadalo, že doba prudkého zdražování pražských bytů je pryč, a kdo si počká, třeba bude moci něco málo na nákupu nemovitosti ušetřit. Lidé, kteří si však i přes tehdejší vysoké ceny koupili byt v pražské novostavbě, si nyní mohou gratulovat k dobrému rozhodnutí a solidnímu výdělku.

Nové byty v Praze během loňského roku podražily o čtvrtinu, a jsou tak nejdražší v historii. V prosinci je podle analýzy developerských společností Skanska, Central Group a Trigema stavitelé nabízeli kupcům v průměru za více než 144 tisíc korun za metr čtvereční. To znamená, že modelový středně velký byt s rozlohou 70 metrů čtverečních stál vůbec poprvé průměrně přes deset milionů korun, konkrétně 10,1 milionu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se