Největší ztrátu na přestupovém trhu za posledních deset let zaznamenal Manchester United. Podle studie společnosti CIES Football Observatory při nákupech a prodejích fotbalistů prodělal 1,075 miliardy eur (asi 26 miliard korun).

United od roku 2012 nakoupili hráče za 1,545 miliardy, ale prodali jen za 470 milionů. V roce 2016 přivedli záložníka Paula Pogbu za 106 milionů a udělali z něj nejdražšího hráče anglické ligy.

Francouzský mistr světa se však příliš neprosadil a v létě po skončení smlouvy může odejít zadarmo. Dalšími neúspěšnými nákupy jsou Anthony Martial za 43 milionů a Donny van de Beek za 47 milionů, kteří už z klubu odešli na hostování.

Na druhém místě skončil úřadující anglický mistr Manchester City, který sice utratil 1,699 miliardy, ale prodal za 715 milionů. Třetí byl Paris St. Germain se ztrátou 941 milionů.

Čtvrté místo obsadila Barcelona už s výrazně nižší ztrátou 650 milionů. Katalánský celek je však od loňska ve finančních problémech a jeho dluhy přesahují miliardu eur.

United navíc nemohou obří ztrátu při přestupech vyvážit sportovními úspěchy, protože od roku 2012 získali jediný domácí titul, zatímco City s Barcelonou uspěly pětkrát a Paris St. Germain sedmkrát.

V tomto ročníku anglické ligy jsou United čtvrtí se ztrátou 19 bodů na vedoucí City. V pátek vypadli z Anglického poháru už ve čtvrtém kole po nečekané porážce s druholigovým Middlesbrough.

Nejúspěšnějším klubem na přestupovém trhu z pěti největších evropských lig je Lille, které skončilo v plusu 349 milionů. Druhý byl Lyon (247) a třetí FC Janov (200).