Vládní škrty ve zdravotnictví se dotknou i krajských hygien. Konkrétní výši úspor ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) zatím neupřesnil, podle odhadů odborů by ale měly dosáhnout až stamilionů korun.  Vláda škrty vysvětluje tím, že s očekávaným útlumem epidemie covidu odpadne hygienikům například rozsáhlé trasování. O finální podobě úspor ale jednotlivé hygienické stanice jasno zatím nemají. Dopis, který je minulý týden vyzval k propouštění, Válek zpochybnil. Z resortu podle něj odešel bez jeho vědomí. „Nerozumím tomu. Vyvodili jsme z toho určitá personální opatření,“ řekl na dotaz HN.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se