Vládní škrty ve zdravotnictví se dotknou i krajských hygien. Konkrétní výši úspor ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) zatím neupřesnil, podle odhadů odborů by ale měly dosáhnout až stamilionů korun. Vláda škrty vysvětluje tím, že s očekávaným útlumem epidemie covidu odpadne hygienikům například rozsáhlé trasování. O finální podobě úspor ale jednotlivé hygienické stanice jasno zatím nemají. Dopis, který je minulý týden vyzval k propouštění, Válek zpochybnil. Z resortu podle něj odešel bez jeho vědomí. „Nerozumím tomu. Vyvodili jsme z toho určitá personální opatření,“ řekl na dotaz HN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









