Miliony lidí nemají dost peněz na nákup potravin a dalších základních potřeb. Inflace i nezaměstnanost rychle rostou, lidé pracující pro stát už několik měsíců nedostali plat. Afghánistán nyní zažívá nelehké období. Po ovládnutí země radikálním islamistickým hnutím Tálibán loni v polovině srpna poté, co Spojené státy již dříve oznámily stažení svých vojsk z Afghánistánu, se už tak nelehké životní podmínky místních ještě více zhoršily a nadále zhoršují. 

Nejistotu vyvolává nejen špatný stav afghánské ekonomiky či trvající pandemie nemoci covid-19, ale i to, jak moc radikální vládu nakonec Tálibán nastolí – zda třeba budou moci dívky po celé zemi chodit do škol nebo jestli budou moci ženy pracovat. Mnozí Afghánci mají obavy, aby se nevrátil brutální režim tálibánců, jaký země poznala v 90. letech minulého století. V letech 1996 až 2001, kdy byl Tálibán poprvé u moci, prosadil striktní výklad islámského práva šaría. Objevovaly se případy kamenování, veřejné popravy a další podobné tresty. Ženy a dívky nesměly chodit ven samy, ale pouze s mužským doprovodem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.