Co je to za stát s bílou vlajkou, která má uprostřed tečku? Jaké je hlavní město Ukrajiny? A proč nás Rusko napadá? Nejen na to se ptali ukrajinští čtvrťáci dospělých při svém prvním školním dnu na 1. Slovanském gymnáziu v centru Prahy. Nejen tady v pondělí nastoupily děti, které do Česka prchly před válkou. Učit se v nich budou ve svém mateřském jazyce. Gymnázium je jednou přibližně z 20 škol, které nabízí třídy pro ukrajinské děti. Do nich budou chodit děti od šesti do 17 let.

„Ukrajinské první září“ bylo již u vchodu pražského gymnázia. Připomínaly ho modré a žluté balonky odkazující na národní barvy Ukrajiny, které byly rozvěšené po zábradlí. V pěti třídách, kam byla rozdělena zhruba stovka dětí, pak na nové žáky čekaly pastelky a svačiny, jež budou mít zajištěné i pro příští dny.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.