Více než tři a půl tisíce šéfů světových firem a expertů na kyberbezpečnost poslalo byznysu varování, že letošní rok přinese zvýšený počet útoků na firemní sektor. A společnosti ve střední a východní Evropě, tedy i ty české, mohou být častým cílem, říká nová studie poradenské společnosti PwC sestavená z odpovědí zmíněného počtu expertů. Nejohroženější podniky mají být ty, jež se v posledních dvou „covidových“ letech masivně digitalizovaly, současně s tím ale dlouhodobě podceňují ochranu svých robustních IT systémů.

Podle PwC došlo k rekordnímu počtu kybernetických útoků už v loňském roce. Zpráva to dává do souvislosti s tím, jak lidé a firmy vlivem opatření proti šíření koronaviru trávili více času online. Až 72 procent oslovených vedoucích pracovníků a expertů na IT bezpečnost v regionu střední a východní Evropy se však domnívá, že množství hackerských akcí bude letos ještě vyšší a výrazně nad světovým průměrem. Globální nárůst očekává 60 procent dotázaných.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.