Když ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mluvil ke členům amerického Kongresu, někteří z nich se neubránili slzám. Zelenskyj, dříve podceňovaný a všeobecně vysmívaný bývalý herec, se po ruské invazi na Ukrajinu projevil nejen jako skvělý válečný vůdce, ale také jako brilantní řečník. Některé z jeho projevů se dost možná zapíšou do historie vedle těch vůbec nejslavnějších řečí, které měnily svět. „Projevy jsou velké, když reflektují velká rozhodnutí,“ řekl Ted Sorensen, jeden z vůbec nejproslulejších pisatelů projevů, který pracoval pro amerického prezidenta Johna Kennedyho.

Zelenskyj udělal v době po ruské agresi proti jeho zemi velkých rozhodnutí nepochybně řadu. A odrážejí se i v projevech, které pronáší. „Když na nás zaútočíte, to, co uvidíte, budou naše tváře, ne naše záda,“ vzkázal Zelenskyj v televizním projevu Rusům. Vyjádřil tak vůli Ukrajinců bránit se. Ruský prezident Vladimir Putin a jeho generálové podle všeho počítali s něčím jiným – s tím, že ukrajinská armáda rychle zkolabuje a obyvatelstvo bude ruské jednotky na řadě míst vítat jako osvoboditele.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.