Krátce po ruském útoku na Ukrajinu se začaly investičními weby šířit grafy ukazující, jak rychle se akciové indexy dokážou vzpamatovat z válečného šoku. Těm americkým to většinou trvá jen pár měsíců a potvrzují to i tentokrát. Uplynul měsíc a indexy v USA jsou v zelených číslech, ztráty už ale smazaly do značné míry i ty evropské.

Vývoj na trzích tak připomíná poválečná 40. léta, další vývoj závisí na tom, zdali dokáže americká centrální banka (Fed) přistát relativně hladce jako tehdy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se