Krátce po ruském útoku na Ukrajinu se začaly investičními weby šířit grafy ukazující, jak rychle se akciové indexy dokážou vzpamatovat z válečného šoku. Těm americkým to většinou trvá jen pár měsíců a potvrzují to i tentokrát. Uplynul měsíc a indexy v USA jsou v zelených číslech, ztráty už ale smazaly do značné míry i ty evropské.
Vývoj na trzích tak připomíná poválečná 40. léta, další vývoj závisí na tom, zdali dokáže americká centrální banka (Fed) přistát relativně hladce jako tehdy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








