Komunální politik za ODS Pavel Novotný nedávno na Primě atakoval předsedkyni malé neparlamentní strany Trikolora Zuzanu Majerovou Zahradníkovou. Místo snahy moderátora o věcnou diskusi opakoval neustále slogan, že jeho diskusní oponentka je „koště“, a znovu rozvířil vodu. Je jen primitivní neomalenec, nebo odvážný promotér pravdy?

Všimněme si jedné věci – když chirurgicky odoperujeme vrstvu formy, jakou Novotný svá sdělení kryje, a zkoumáme pouze obsah, překvapivě vidíme umírněné realistické postoje, které se dostanou do hlavního proudu nějaký čas poté:

- Inzultoval české pseudocelebrity za jejich povrchnost a hloupost v době, kdy je média hýčkala, až do doby, než se samy svým chováním znemožnily a ukázaly, že Novotný měl i přes nevybíravý slovník pravdu.

- To samé dělal s jistými podvodníky a hochštaplery, o jejichž podvodech dnes nikdo nepochybuje.

- Kritizoval podivné postavy influencerů, kteří s maskou drsných chlápků kryjí podobný podvod na svých fanoušcích, jež pod slupkou ctnostných konzervativních a národoveckých idejí manipulují k hloupé proruské, nenávistné hospodské demagogii.

- Dostal se do křížku i s politickými nacionalistickými hochštaplery v ODS i mimo ni (tato Zuzana Majerová Zahradníková, která z ODS vypočítavě v polovině mandátu utekla, nebo její ideové dvojče Jan Zahradil, který ze stejné vypočítavosti v ODS zůstal). Je však od počátku otevřeným zastáncem předsedy ODS Petra Fialy, který ve straně představuje umírněný střední racionální proud a jehož úspěch vůbec nebyl zpočátku pravděpodobný, natož jistý.

- Útočil na ruskou propagandu a dezinformace v době, kdy se takovým lidem většina smála, že „vidí ruského agenta za každým rohem“. Dnes se o Putinově režimu podobnými slovy vyjadřují špičky české vlády i EU.

Atd., atp.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.