Nadávání na Francii se v Česku už od devadesátých let stalo běžným. Politicky prý Francie stojí úplně jinde než my. Čeští politici nebo komentátoři často říkají, že s Francií v rámci Evropské unie moc spolupracovat nemůžeme, protože je to země, která je úplně jinde – levičácká, ochranářská, zaujatá vůči střední a východní Evropě. Prý nás považuje v podstatě za barbary, přehlíží nás a jsme jí ukradení. Česko a Francie prostě mají prý jen málo společných postojů. Ne že by to často neplatilo. Ale v posledních letech to platit přestává.

To, že podle prvních odhadů zveřejněných po uzavření volebních místností bude francouzským prezidentem Emmanuel Macron, je pro Česko vyloženě štěstím. A to zdaleka ne jen kvůli tomu, co by pro EU, a tedy i pro nás, znamenalo vítězství Marine Le Penové. Macron je prezident, s nímž Češi v Evropě najdou shodu jednodušeji než s jeho předchůdci. Musíme pro to ovšem taky umět leccos udělat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.