Akcie, komodity i bitcoin zažily v pondělí na světových trzích propad kvůli hrozbě uvalení karantény na celý Peking z důvodu koronaviru. Stalo se tak vzápětí poté, co investory začaly sužovat obavy z rychlejšího růstu úrokových sazeb v USA. Už v pátek totiž americké akcie oslabily téměř o tři procenta po „jestřábích“ výrocích guvernéra americké centrální banky Fed Jeroma Powella.
Panující nervozitu na finančních trzích ještě v pondělí ráno zesílila opatření čínské vlády. Ta nařídila ve čtvrti hlavního města Čchao-jang, kde žije 3,45 milionu lidí, hromadné testování, což vyvolalo mezi obyvateli strach z rozsáhlé karantény.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









