Za WhatsApp zaplatil před osmi lety Mark Zuckerberg 19 miliard dolarů. Instagram, který koupil jen dva roky před tím, ho vyšel na – z dnešního pohledu – pouhou miliardu dolarů a slib, že obrázková sociální síť zůstane řízena nezávisle na jeho Facebooku. Obě platformy byly přitom už slušně rozjeté a jejich další expanze potvrdila, že to byla racionální investice.

Z tohoto hlediska kupuje Elon Musk Twitter za velmi vysokou částku, a to i s přihlédnutím k faktu, že se oceňování firem za poslední dekádu výrazně změnilo. Samozřejmě ve prospěch prodávajících. Jen vysoká cena mohla původně nepřátelsky naladěné vedení Twitteru i řadu dlouhodobých investorů přesvědčit, aby s nabídkou souhlasili. Ovšem na vyplacení stávajících akcionářů za 44 miliard dolarů (něco přes bilion korun) si i nejbohatší člověk světa musí vzít úvěr a ručit dalším svým majetkem. Následovat bude stažení společnosti z burzy, což je mnohem závažnější krok než původní pokus „nabourat“ se do Twitteru jako menšinový akcionář za necelé tři miliardy dolarů. A také nezvratnější.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.