Podněstří je separatistické území mezi Ukrajinou a Moldavskem, které je podporované Ruskem, ale technicky patří právě Moldavsku. Od ruského vpádu na Ukrajinu se samozvaná republika snažila tvářit neutrálně, ale v posledních dnech přicházejí z regionu znepokojivé zprávy.

Kdosi vystřelil z granátometu na budovu tamního ministerstva státní bezpečnosti a výbuchy poškodily komunikační věže ruské armády. Podněsterská armáda vyhlásila cvičení „s cílem zajistit zaměstnanost mužského obyvatelstva“. Znalci regionu tvrdí, že v zákulisí probíhá konflikt mezi místními oligarchy, kteří se snaží zabránit zatažení Podněstří do konfliktu na Ukrajině, a moskevskými generály, kteří mají cíl přesně opačný.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se