Podněstří je separatistické území mezi Ukrajinou a Moldavskem, které je podporované Ruskem, ale technicky patří právě Moldavsku. Od ruského vpádu na Ukrajinu se samozvaná republika snažila tvářit neutrálně, ale v posledních dnech přicházejí z regionu znepokojivé zprávy.
Kdosi vystřelil z granátometu na budovu tamního ministerstva státní bezpečnosti a výbuchy poškodily komunikační věže ruské armády. Podněsterská armáda vyhlásila cvičení „s cílem zajistit zaměstnanost mužského obyvatelstva“. Znalci regionu tvrdí, že v zákulisí probíhá konflikt mezi místními oligarchy, kteří se snaží zabránit zatažení Podněstří do konfliktu na Ukrajině, a moskevskými generály, kteří mají cíl přesně opačný.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









