Byla to výjimečná šance, jak se zbavit dluhů a exekucí vůči státním podnikům a institucím, a to včetně všech penále a úroků. Akci milostivé léto nakonec podle odhadu expertů i ankety HN využilo zhruba 30 tisíc lidí. Původní nejoptimističtější předpoklady, že by pardon mohl pomoci statisícům, se tak nepotvrdily. Většina aktérů, včetně věřitelů, je přesto s akcí spokojena. Nejhlasitější odpůrci jsou exekutoři, jejichž odhad počtu oddlužených lidí je zřejmě i proto velmi skeptický. I tak je na podzim naplánovaná tříměsíční repríza akce.

Akci milostivé léto, ve které stačilo splatit pouze základní dluh a exekutorovu odměnu ve výši 908 korun, využilo nejvíce dlužníků u Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Do konce dubna tady skončily exekuce skoro 15 tisícům lidí, kteří splatili přes 200 milionů korun.

„Tisíce lidí mohou začít znova s čistým štítem, bez dluhů na zdravotním pojištění. Pro pojišťovnu to už dnes znamená víc než 200 milionů korun, které by jinak těžko vymáhala,“ pochvaluje si výsledek ředitel VZP Zdeněk Kabátek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.