Byly chvíle, kdy jsme si říkali, že už to musí skončit, že už dál nemůžeme, popisuje vzpomínky na covidové oddělení pětašedesátiletá lékařka Irena, která pracuje na onkologickém oddělení jedné z krajských nemocnic. Jenže když se pandemická lůžka začala rušit, oddychu se nedočkala. „Vidíme, že chodí pacienti s pokročilejšími nálezy, nic nekončí,“ popisuje lékařka.

A rozhodně není sama. Místo toho, aby se zdravotníci po více než dvou letech pandemie mohli znovu nadechnout, teprve zjišťují, jak velké škody vlastně covid způsobil. Jak mezi pacienty, ale i zdravotnickým personálem. Návrat k normálu potrvá podle odhadů oslovených lékařů roky. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se