Byly chvíle, kdy jsme si říkali, že už to musí skončit, že už dál nemůžeme, popisuje vzpomínky na covidové oddělení pětašedesátiletá lékařka Irena, která pracuje na onkologickém oddělení jedné z krajských nemocnic. Jenže když se pandemická lůžka začala rušit, oddychu se nedočkala. „Vidíme, že chodí pacienti s pokročilejšími nálezy, nic nekončí,“ popisuje lékařka.
A rozhodně není sama. Místo toho, aby se zdravotníci po více než dvou letech pandemie mohli znovu nadechnout, teprve zjišťují, jak velké škody vlastně covid způsobil. Jak mezi pacienty, ale i zdravotnickým personálem. Návrat k normálu potrvá podle odhadů oslovených lékařů roky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









