Data hrají v dnešním světě stále větší roli. Každý z nás minimálně hodinu denně brouzdá po internetu a sociálních sítích, nakupuje online nebo používá chytrá zařízení jak pro osobní potřeby, tak i v práci. A vytváří tím obrovské množství dat. V roce 2010 jich lidstvo vygenerovalo dva zettabyty, tedy dva tisíce miliard gigabytů. V roce 2020 jsme už dosáhli 64 zettabytů. Skok je to ohromný.

Data ukazují trendy, firmám pomáhají vylepšovat jejich produkty a naznačují také způsoby, jak smysluplně digitálně transformovat výrobu a zvyšovat svou konkurenceschopnost. A s tím, jak roste význam digitalizace i digitální ekonomiky, začíná být mimořádně důležité také vědět, jak je užívání, vývoj, prodej či třeba vývoz moderních technologií vlastně regulován. Úspěšní totiž dělají byznys v kontextu a vědí, že pravidly hry, podle kterých se odehrává digitální transformace, nevytváří jen česká vláda, ale hlavně Evropská unie. Povědomí o tom ale pořád dost chybí, a to nejen mezi firmami a podniky, ale také mezi politiky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.