Data hrají v dnešním světě stále větší roli. Každý z nás minimálně hodinu denně brouzdá po internetu a sociálních sítích, nakupuje online nebo používá chytrá zařízení jak pro osobní potřeby, tak i v práci. A vytváří tím obrovské množství dat. V roce 2010 jich lidstvo vygenerovalo dva zettabyty, tedy dva tisíce miliard gigabytů. V roce 2020 jsme už dosáhli 64 zettabytů. Skok je to ohromný.
Data ukazují trendy, firmám pomáhají vylepšovat jejich produkty a naznačují také způsoby, jak smysluplně digitálně transformovat výrobu a zvyšovat svou konkurenceschopnost. A s tím, jak roste význam digitalizace i digitální ekonomiky, začíná být mimořádně důležité také vědět, jak je užívání, vývoj, prodej či třeba vývoz moderních technologií vlastně regulován. Úspěšní totiž dělají byznys v kontextu a vědí, že pravidly hry, podle kterých se odehrává digitální transformace, nevytváří jen česká vláda, ale hlavně Evropská unie. Povědomí o tom ale pořád dost chybí, a to nejen mezi firmami a podniky, ale také mezi politiky.
Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!
Máte již předplatné? Přihlaste se.
Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.
Nákup jednoho článku
Zadejte e-mailovou adresu
Zadejte e-mailovou adresu. Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.
Máte již účet? Přihlaste se.
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.
Přihlaste se
Zdá se, že už se známe
Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.
Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »
Jste přihlášen jako
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.