Ke konci května skončí poskytování humanitární pomoci Ukrajincům přebývajícím na pražském hlavním nádraží. Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU), která dosud servis zajišťovala, totiž po dohodě s vedením hlavního města oznámila své stažení. 

Z prostor vedle Fantovy kavárny tak po více než třech měsících zmizí dobrovolníci, kteří  uprchlíkům hledajícím pomoc v Česku radili. Důvodem stažení OPU je hlavně násobné rozšíření prací, které vykonávali – z původně zamýšleného informačního stánku s rozcestníkem pomoci se reálně stalo útočiště pro stovky ukrajinských uprchlíků romského původu, kteří na nádraží přespávali i několik dní.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se