Ke konci května skončí poskytování humanitární pomoci Ukrajincům přebývajícím na pražském hlavním nádraží. Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU), která dosud servis zajišťovala, totiž po dohodě s vedením hlavního města oznámila své stažení.
Z prostor vedle Fantovy kavárny tak po více než třech měsících zmizí dobrovolníci, kteří uprchlíkům hledajícím pomoc v Česku radili. Důvodem stažení OPU je hlavně násobné rozšíření prací, které vykonávali – z původně zamýšleného informačního stánku s rozcestníkem pomoci se reálně stalo útočiště pro stovky ukrajinských uprchlíků romského původu, kteří na nádraží přespávali i několik dní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









