Za posledních 24 měsíců přibylo na světě 573 nových dolarových miliardářů. Nejnovější zpráva mezinárodní charitativní organizace Oxfam přichází v době, kdy se byznysová a politická elita sešla po dvou letech ve švýcarském Davosu na Světovém ekonomickém fóru, aby podle slov jeho prezidenta Børga Brendeho její představitelé „našli globální řešení pro globální výzvy“. Zpráva Oxfamu nazvaná „Výdělek z bolesti“ pro ně agendu má – vyzývá politiky ke zdanění bohatých. Z jejích zjištění vyplývá, že pandemie koronaviru a energetická krize byly nejlepší dobou pro třídu miliardářů v zaznamenané historii.
„Je morálně neobhajitelné, že lidé ve východní Africe umírají hlady, zatímco bohatství světových superbohatých je poháněno raketově rostoucími cenami potravin a energií,“ řekl pro deník Guardian Danny Sriskandarajah, výkonný ředitel Oxfamu pro Velkou Británii.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









