Největší podporu v prezidentských volbách má nadále předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Podle modelu agentury Median by ho volilo 25 procent voličů.

Pokud by dnes strany kandidovaly samostatně, zvítězilo by podle modelu agentury Kantar hnutí ANO bývalého premiéra Andreje Babiše. A to se ziskem 27,5 procenta, což je o něco víc, než kolik dostalo ve volbách.

Jsou to zprávy z dubna a května a lepší to nebude. Přišla nebývalá drahota, po tisících roste počet lidí, kteří mají problém udržet si dosavadní životní standard a podle dalšího průzkumu agentury STEM/MARK je 70 procent obyvatel Česko přesvědčeno, že jim vláda s následky inflace nepomáhá. Čím větší nespokojenost, tím větší šance, že v podzimních komunálních volbách uspějí protestní, populistické strany a v těch lednových prezidentských jejich kandidáti. Andrej Babiš mezi nimi na prvním místě. Napovídá tomu i další údaj z průzkumu zmíněného Kantaru: Zatímco mezi voliči ODS najdeme pouhá dvě procenta lidí, kteří současnou „politickou situaci“ považují za velmi špatnou, mezi voliči ANO jich je více než třetina a u voličů SPD dokonce více než polovina. Nespokojený volič se (skoro) rovná volič populistů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.