Největší podporu v prezidentských volbách má nadále předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Podle modelu agentury Median by ho volilo 25 procent voličů.

Pokud by dnes strany kandidovaly samostatně, zvítězilo by podle modelu agentury Kantar hnutí ANO bývalého premiéra Andreje Babiše. A to se ziskem 27,5 procenta, což je o něco víc, než kolik dostalo ve volbách.

Jsou to zprávy z dubna a května a lepší to nebude. Přišla nebývalá drahota, po tisících roste počet lidí, kteří mají problém udržet si dosavadní životní standard a podle dalšího průzkumu agentury STEM/MARK je 70 procent obyvatel Česko přesvědčeno, že jim vláda s následky inflace nepomáhá. Čím větší nespokojenost, tím větší šance, že v podzimních komunálních volbách uspějí protestní, populistické strany a v těch lednových prezidentských jejich kandidáti. Andrej Babiš mezi nimi na prvním místě. Napovídá tomu i další údaj z průzkumu zmíněného Kantaru: Zatímco mezi voliči ODS najdeme pouhá dvě procenta lidí, kteří současnou „politickou situaci“ považují za velmi špatnou, mezi voliči ANO jich je více než třetina a u voličů SPD dokonce více než polovina. Nespokojený volič se (skoro) rovná volič populistů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se