Firmy mohou zapomenout na kompenzace od vlády kvůli vysokým účtům za energie. Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) by to brzdilo jejich ochotu přizpůsobovat se změnám na energetickém trhu. Ministr to uvedl ve čtvrtek na sněmu Hospodářské komory. Řekl, že kompenzace za drahý plyn nebo elektřinu nebudou základem vládní politiky kabinetu Petra Fialy (ODS).
Kromě toho Síkela poukázal na „rozhazovačnou“ vládu Andreje Babiše, po níž nový kabinet převzal veřejné finance ve špatném stavu. Stát proto ani nemá dost prostředků, aby kryl podnikům jejich ztráty při platbě energií.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









