Některé sankce na Rusko musí platit navždy, tedy i poté, co válka na Ukrajině skončí. V rozhovoru s HN to řekla britská ministryně zahraničí Liz Trussová. Západ podle ní musí udělat vše pro to, aby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině prohrál. „Putin rozumí jedině síle,“ zdůrazňuje ministryně.

HN: Prohlásila jste, že Rusko musí být vytlačeno z celé Ukrajiny, tedy i z Krymu. Jak je toho možné dosáhnout?

Musíme Ukrajině dodat všechny zbraně, které potřebuje, a poskytnout jí veškerou podporu nutnou pro to, aby byl Putin na Ukrajině poražen. Tato strategie funguje, jen je potřeba více času. Je nutné Putinovu válečnou mašinerii připravit o peníze. K tomu je třeba zpřísnit sankce, především přestat odebírat ruský zemní plyn.

HN: Co když se Ukrajina sama rozhodne pro kompromisní mír s Ruskem? To pak budete dál trvat na tom, že Putin musí být poražen?

O tom, co Ukrajinci udělají, se rozhodnou sami. Ale v zájmu Evropy je postarat se o to, aby se Rusko podobné agrese nemohlo už nikdy dopustit. Nemůžeme věřit ničemu, co Rusko podepíše – o tom jsme se už dostatečně poučili. Takže musíme nasadit kombinaci bezpečnostních a ekonomických opatření, která zajistí, aby se Rusko vůči svým sousedům už nikdy nemohlo chovat agresivně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.