Některé sankce na Rusko musí platit navždy, tedy i poté, co válka na Ukrajině skončí. V rozhovoru s HN to řekla britská ministryně zahraničí Liz Trussová. Západ podle ní musí udělat vše pro to, aby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině prohrál. „Putin rozumí jedině síle,“ zdůrazňuje ministryně.

HN: Prohlásila jste, že Rusko musí být vytlačeno z celé Ukrajiny, tedy i z Krymu. Jak je toho možné dosáhnout?

Musíme Ukrajině dodat všechny zbraně, které potřebuje, a poskytnout jí veškerou podporu nutnou pro to, aby byl Putin na Ukrajině poražen. Tato strategie funguje, jen je potřeba více času. Je nutné Putinovu válečnou mašinerii připravit o peníze. K tomu je třeba zpřísnit sankce, především přestat odebírat ruský zemní plyn.

HN: Co když se Ukrajina sama rozhodne pro kompromisní mír s Ruskem? To pak budete dál trvat na tom, že Putin musí být poražen?

O tom, co Ukrajinci udělají, se rozhodnou sami. Ale v zájmu Evropy je postarat se o to, aby se Rusko podobné agrese nemohlo už nikdy dopustit. Nemůžeme věřit ničemu, co Rusko podepíše – o tom jsme se už dostatečně poučili. Takže musíme nasadit kombinaci bezpečnostních a ekonomických opatření, která zajistí, aby se Rusko vůči svým sousedům už nikdy nemohlo chovat agresivně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.