Dva dny po vypuknutí války na Ukrajině se na hraničním přechodu Beregsurány, v maďarské vesnici s pouhými 600 obyvateli, přihlásila ke vstupu Ukrajinka Natalija Ablejeva. Žena prchající před bombardováním si však nepřivezla jen svůj kufr: měla s sebou dvě malé děti, které poznala jen několik hodin předtím. Nedaleko maďarských hranic ji zastavil jejich otec a požádal ji, aby jeho děti vzala s sebou do Maďarska, kde se s nimi setká jejich matka a vyzvedne je. O několik hodin později byly obě děti v bezpečí na zadním sedadle matčina auta. 

Od 24. února nespočet příběhů, jako je ten Natalijin, dokazuje, že solidarita zdaleka není jen prázdnou frází, kterou pronášejí evropští politici na protokolárních akcích. Souběžně s tímto množstvím evropské solidarity v akci probíhala na kontinentu ještě jedna událost. Ve stínu ruské ofenzivy vyvrcholila téměř rok se konající konference o budoucnosti Evropy, která dávala všem Evropanům možnost vyjádřit se k tomu, jakým směrem by se Evropa měla ubírat a jaké jsou hlavní priority Evropanů. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.