Luboš Kastner, spolumajitel sítě restaurací Hospodska, provozuje v Praze a Plzni celkem šest podniků. „Právě sedím v jednom z nich a u dvou sousedních stolů jsou Španělé. Ti tady tři roky nebyli,“ hlásí Kastner. I díky tomu, že se do Česka znovu začínají vracet zahraniční turisté, věří, že se jeho gastronomickému byznysu bude letos dařit. „V Praze turistické oživení vnímáme hlavně u víkendových tržeb. V centru Prahy, které bylo během covidu prázdnější, nyní tržby vyskočily na dvojnásobek,“ tvrdí Kastner, který je zároveň členem představenstva Asociace malých a středních podniků.   

Právě vracející se turisté budou letos velmi důležití pro tuzemské restaurace a hotely, které byly v posledních dvou letech nejvýrazněji zasaženy protikoronavirovými lockdowny. Optimismus už potvrzují i první data. Podle čísel z platebních terminálů společnosti SaltPay přišlo během prvních dvou květnových týdnů do restaurací o 6,4 procenta víc lidí než v roce 2019. „Je to vůbec poprvé za dva roky, kdy návštěvnost restaurací překonala předcovidové počty,“ říká mluvčí společnosti SaltPay Jana Kohoutová. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.