Francouzský prezident Emmanuel Macron nebo německý kancléř Olaf Scholz si čas od času stále volají s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Podle kritiků je ale naivní myslet si, že tím mohou něco získat, a naopak tím jen napomáhají Putinovi. „Zdá se, že tu máme několik takzvaných západních lídrů, kteří trpí nutností sami sebe ponížit a zároveň jsou naprosto odtržení od politické reality,“ prohlásil lotyšský vicepremiér a ministr obrany Artis Pabriks.

Macron, Scholz nebo třeba italský premiér Mario Draghi ale namítají, že vztahy s Putinem není namístě zcela zpřetrhat – byť jejich země Ukrajinu podporují vojensky i finančně, nebylo by podle nich správné úplně se vzdát šance na mír.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se