Válka na Ukrajině, jež začala ruskou invazí koncem února, se odehrává také v kyberprostoru. „Upřímně řečeno, čekali jsme mnohem brutálnější aktivity v kyberprostoru ze strany Ruska. Ale zdá se, že Ukrajinci dokázali většinu útoků odrazit. To neznamená, že Rusové neodvádějí skvělou práci. Znamená to, že Ukrajinci se dokázali adaptovat na osm let trvající útoky, přejít na jiné technologie, jinak vybudovat páteřní infrastrukturu,“ říká izraelský odborník Paul Moskovich, největší hvězda nedávné konference o internetové bezpečnosti Security 2022 v Praze, kterou pořádala společnost AEC.

Není divu, Moskovich v Izraeli vybudoval celostátní centrálu kyberbezpečnosti, má 25 let zkušeností v IT bezpečnosti. Izrael je přitom považován za stát s nejpokročilejší ochranou proti digitálním útokům. Dnes velmi pečlivě pozoruje průběh války na Ukrajině, a to včetně kyberprostoru.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.