Rozum a emoce se často stavějí proti sobě. Zdá se občas, že jeden jde na úkor druhého, jeden bojuje proti druhému. Není to ale spíše tak, že oba dva partneři – rozum a cit – jsou de facto příbuzní? Je možné, že jsou oba děláni ze stejného materiálu, že operují na podobných principech, že jeden je stínem toho druhého?

Není racionalita jen ztuhlá emoce? A nejsou snad čerstvé emoce, zdání, pocity, cit a tak dále vůbec základem nové, budoucí racionality?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se