Ekonomickému fóru, které už od roku 1997 hostí Petrohrad, se přezdívá „ruský Davos“. Letošní ročník akce, na které Kreml tradičně vyzdvihuje úspěchy svého hospodářství a snaží se nalákat zahraniční investory, byl ale oproti svému švýcarskému vzoru o poznání méně nablýskaný. Západní podnikatelé se totiž fóru kvůli ruské agresi na Ukrajině obloukem vyhnuli. I tak se ale Rusové snažili v Petrohradu tvářit optimisticky.

Třeba prezident Vladimir Putin tvrdil, že západní sankce, které pojmenoval jako hospodářskou bleskovou válku proti Rusku, nikdy neměly šanci na úspěch. „Ruští podnikatelé a mocenské orgány soustředěně spolupracují při překonávání jejich důsledků i díky tomu, že občané projevili semknutost a odpovědnost,“ řekl Putin ve více než sedmdesátiminutovém projevu na úvod celé akce.

„Rusko zabředlo do hospodářské krize vyvolané západními sankcemi, a tak se letošní fórum jeví spíše jako obřad mající povzbudit morálku,“ komentuje ale akci britský list Financial Times. A jeden z mála západních návštěvníků Petrohradu fórum zhodnotil podobně: „Jak může být přesvědčivé, když se ho místo velkých globálních korporací účastní delegace Tálibánu?“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.