Bývalý středočeský hejtman David Rath se vrátí do vězení a stejně tak i manželé Kottovi za to, že zmanipulovali tendry Středočeského kraje za stovky milionů korun. Vrchní soud v Praze totiž až na drobné změny potvrdil prvoinstanční rozsudek v takzvané druhé větvi kauzy Rath. V ní figuruje celkem 17 obviněných včetně firem. Senát vedený předsedou Alexandrem Károlyim trojici udělil shodně osmiletý trest vězení.

Kottovi musí navíc zaplatit každý patnáctimilionový peněžitý trest, Rath 13 milionů a propadne mu zabavených sedm milionů korun. Kottovi navíc nesmí osm let působit ve statutárních orgánech firem, Rath má stejně dlouhý zákaz činnosti ve veřejné správě. Rozsudek je pravomocný. 

Největší trest dopadne na jednu z největších tuzemských stavebních firem Metrostav. Ta po dobu tří let nebude smět získávat zakázky z veřejných peněz. Z nich má přitom většinu svých příjmů v desítkách miliard korun ročně. Verdikt je pro firmu o to fatálnější, že tříletý zákaz se vztahuje i na její dceru Metrostav Infrastructure, do které předloni převedla část svého majetku. Zákaz platí i pro zakázky, které již firma vysoutěžila, ale ještě nestačila podepsat. Metrostav má navíc zaplatit desetimilionový peněžitý trest.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.