Soud zřejmě prověří, zda je Michal Redl, stíhaný v kauze korupce a manipulací zakázek pražského dopravního podniku, skutečně duševně nemocný. Plzeňská krajská státní zástupkyně Anna Maříková totiž oznámila, že pravděpodobně podá odvolání proti verdiktu, kterým plzeňský městský soud letos v květnu prodloužil omezení Redlovy svéprávnosti do roku 2027. Vstoupit do tohoto řízení žalobcům umožňuje zákon o zvláštních soudních řízeních. Právě kvůli údajným duševním problémům se už Redl v minulosti vyhnul odsouzení.

Podle informací dostupných z anonymizovaných rozsudků trpí Redl bipolární poruchou (dříve se označovala jako maniodepresivní psychóza). Kvůli ní Redl z rozhodnutí soudu smí jen omezeně – do limitu sto tisíc korun měsíčně – nakládat s penězi a majetkem. Nesmí uzavírat smlouvy s dlouhodobým plněním, pořizovat závěť či žádat o vydání osobních či cestovních dokladů. Podle soudu totiž hrozí, že by „mohl činit jednání, které by ho mohlo poškodit“. Například neuváženě rozhazovat peníze či někomu něco důvěřivě podepsat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.