Na počátku nepatřil mezi hlavní favority. O nabídce vést ministerstvo školství ani příliš neuvažoval. Když pak všichni ostatní kandidáti odmítli, nechal se právník Vladimír Balaš přesvědčit. V úřadu vystřídá kolegu z hnutí STAN Petra Gazdíka, který ve funkci končí kvůli kontaktům na obviněného podnikatele Michala Redla. V rozhovoru pro HN Balaš říká, že by chtěl, aby se dětem na školách přestaly dávat nadbytečné informace. „Chtěl bych, aby školy nedbaly tolik na množství znalostí, ale na schopnost aplikovat to, co se děti naučí, v praxi.“ Hodlá se také zaměřit na rušení druhého cizího jazyka coby povinného předmětu.

HN: Na začátku bylo asi šest kandidátů na post ministra a vy jste byl jedním z nich. Někteří nabídku převzít úřad odmítli, co vás nakonec přimělo to vzít?

Moc jsem o tom nepřemýšlel, spíše jsem navrhoval kolegům jiné kandidáty. Nakonec když jsem zjistil, že to nechce nikdo dělat, tak jsem se nechal přesvědčit. Nebylo to jednoduché, protože jsem si byl vědom, že doba je složitá. Ale zkušenost s vysokými školami mám, stejně tak s řízením i mezinárodní zkušenost, což se hodí vzhledem k českému předsednictví EU.

HN: Budete si s sebou na ministerstvo brát nějaké nové lidi?

Primárně se budu opírat o tým lidí, který už je ministerstvu. S některými jsem již mluvil a myslím, že budeme rychle naladěni na stejnou strunu. Rád bych jen poradní tým doplnil o dva lidi, ale nechystám revoluci. Lidé jsou srdcaři, mají stejný cíl jako já, spoustu rozpracovaných projektů, je dobré jejich elánu využít.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.