Měla na starosti práva dětí, stížnosti na zdravotnickou péči nebo postup policie. Dlouhodobě napjaté vztahy mezi ombudsmanem a jeho zástupkyní však nyní vyústily v to, že Stanislav Křeček odebral Monice Šimůnkové veškerou agendu. Zdůvodnil to její nekompetentností, což právnička odmítá s tím, že se k ní Křeček choval dlouhodobě špatně. „Mám pocit, že si tím kompenzoval pocity křivdy z minulých let, kdy byl sám zástupcem ombudsmanky,“ říká Šimůnková v rozhovoru s HN. Aktuálně řeší s politiky, aby změnili zákon týkající se veřejného obhájce práv. „Postavení zástupce by mělo být silnější a nezávislejší.“

HN: Ombudsman Křeček vám odebral celou agendu, znamená to, že nyní nemáte vůbec nic na práci, či vám zbyly alespoň rozpracované případy?

Nezbyly, ty mi budou od 1. července sebrány. Mám tedy poslední dva dny, kdy se snažím dodělat to maximum věcí. Nevím, co mi zbude, co budu moci dělat. Mám mít část svěřené agendy a mám zastupovat ombudsmana v době jeho nepřítomnosti, pokud mě tím pověří. To se ale za 2,5 roku naší spolupráce nestalo, ani když nebyl přítomný. Pochybuji, že v současné situaci k tomu bude docházet. Musím si to sama pro sebe rozmyslet, co budu moci dělat a jakým způsobem bych vůbec byla platná pro funkci, do které jsem byla zvolena.

HN: To znamená, že zvažujete i rezignaci?

Ano, je to jedna z možností. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.