Martin Jahn, bývalý místopředseda vlády pro ekonomiku, dnes prezident Sdružení automobilového průmyslu a šéf prodejů a marketingu ve Škodě Auto, posílá pozitivní vzkaz českým firmám a domácnostem. Lze ho shrnout jako: „Nepanikařte, ekonomika je v základu zdravá, do šesti měsíců po odeznění války může přijít rychlé oživení a ceny energií zase klesnou.“

Vychází při tom ze zkušeností z poslední velké krize z roku 2008 a upozorňuje také na to, že globální ekonomika nekončí, protože její omezení by teprve znamenalo opravdové chudnutí. Zároveň Martin Jahn připouští, že nás čeká velmi těžký půlrok a zima. Možná nejtěžší, co jsme v novodobé historii zažili. „Každá krize ale také znamená inovace. Učíme se opět lépe šetřit energiemi či materiály. Což je pozitivní. Celkově to bude bolet, ale je to ozdravný proces a můžeme být z krize rychle venku,“ dodává.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.