Martin Jahn, bývalý místopředseda vlády pro ekonomiku, dnes prezident Sdružení automobilového průmyslu a šéf prodejů a marketingu ve Škodě Auto, posílá pozitivní vzkaz českým firmám a domácnostem. Lze ho shrnout jako: „Nepanikařte, ekonomika je v základu zdravá, do šesti měsíců po odeznění války může přijít rychlé oživení a ceny energií zase klesnou.“

Vychází při tom ze zkušeností z poslední velké krize z roku 2008 a upozorňuje také na to, že globální ekonomika nekončí, protože její omezení by teprve znamenalo opravdové chudnutí. Zároveň Martin Jahn připouští, že nás čeká velmi těžký půlrok a zima. Možná nejtěžší, co jsme v novodobé historii zažili. „Každá krize ale také znamená inovace. Učíme se opět lépe šetřit energiemi či materiály. Což je pozitivní. Celkově to bude bolet, ale je to ozdravný proces a můžeme být z krize rychle venku,“ dodává.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.