Už déle než týden je přimíchávání biosložky do paliv v Česku pouze dobrovolné. Na čerpacích stanicích se ale nic nezměnilo, řepkový olej nebo biolíh jsou v naftě a benzinu dál. Distributoři paliv musí dodržovat evropská pravidla na snížení emisí a zatím nemají moc jiných možností než biosložky stále přimíchávat.

Tím, že se biosložky přimíchávají dál, padá i argument členů vlády, že pohonné hmoty zlevní. Například ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) si od upuštění od podmínky na jaře sliboval, že nafta zlevní motoristům až o dvě koruny na litr.  

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se