Tolik velkých slov pronesených za jednu hodinu ještě tato provozní hala v areálu huti Liberty Ostrava asi nikdy neslyšela. „Důležitý okamžik pro nás i světové ocelářství“, „světové centrum v inovacích a čistých technologiích je v Ostravě“, „milník ve více než 200leté historii ocelářství ve městě“. Manažeři, podnikatelé a politici jako by se předháněli, kdo událost popíše líbivěji. 

V pátek právě v této hale, kde seděly také desítky zaměstnanců ocelárny v předpisovém pracovním oblečení, podepsal majitel huti Sandžív Gupta spolu s italským průmyslníkem Giacomem Mareschim Danielim smlouvu o dodávce dvou hybridních elektrických obloukových pecí. Ty by měly od roku 2025 částečně a od roku 2027 zcela nahradit současné čtyři vysoké pece. V nich se pro výrobu surového železa využívá železná ruda a koks, jenž se vyrábí z uhlí. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.