Aktuální situaci na polském trhu s uhlím ilustruje reportáž polského týdeníku Polityka. Poláci v ní přirovnávají současnou situaci k dobám socialistického Polska a lovení podpultového zboží.

Poláci skutečně v posledních týdnech a měsících bojují jak s růstem cen všeho, tak s nedostatkem uhlí, které je základním palivem pro topení zhruba v 3,8 milionu polských domácností, především na venkově. Tam je zároveň volební bašta vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS), jež právě prostřednictvím uhlí nejsilněji začíná pociťovat nespokojenost svých voličů se stavem ekonomiky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se