Aktuální situaci na polském trhu s uhlím ilustruje reportáž polského týdeníku Polityka. Poláci v ní přirovnávají současnou situaci k dobám socialistického Polska a lovení podpultového zboží.
Poláci skutečně v posledních týdnech a měsících bojují jak s růstem cen všeho, tak s nedostatkem uhlí, které je základním palivem pro topení zhruba v 3,8 milionu polských domácností, především na venkově. Tam je zároveň volební bašta vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS), jež právě prostřednictvím uhlí nejsilněji začíná pociťovat nespokojenost svých voličů se stavem ekonomiky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









