Koncem minulého týdne zahájila egyptská vláda spolu s ruskou státní společností Rosatom výstavbu vůbec první jaderné elektrárny v Egyptě. A na projektu u města El Dabaa za 30 miliard dolarů se bude podílet i česká společnost ÚJV Řež, kterou většinově ovládá polostátní ČEZ.

V době, kdy od spolupráce s ruským Rosatomem dávají kvůli válce na Ukrajině všichni ruce pryč, by se mohlo zdát, že jde o kontroverzní spolupráci. Smlouvu má ale ÚJV Řež s egyptskou vládou. „Jsme jako firma naopak oponentem Rosatomu, takže o podporu výstavby ruské straně v tomto případě nejde,“ říká vedoucí marketingu firmy Milan Mika.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se