Budoucí deváťák Radek z Kralup nad Vltavou hraje basketbal a fotbal. V budoucnu by pak chtěl jít na školu se sportovním zaměřením. Mnoho dětí je na tom však se vztahem ke sportu opačně. Nedostatek pohybu u nich navíc prohloubila pandemie, kdy se žáci učili buď na dálku, nebo sice chodili do školy, ale v podstatě všechny výchovy byly omezené, aby se zabránilo šíření covidu. Dosud se ale pouze předpokládalo, že mají děti s pohybem problém. Školní inspekce proto na podzim chystá průzkum, který ukáže skutečný stav věci.

„Šetřením chceme zjistit, jak na tom nyní děti jsou. Je to největší šetření za posledních 30 let. Zapojena do něj bude každá základní a střední škola, dohromady jich je šest tisíc,“ říká ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal s tím, že se celkem zapojí 250 tisíc žáků. „Už jsme chtěli začít na jaře, ale školy řešily začleňování dětí z Ukrajiny kvůli válce, proto jsme šetření posunuli na říjen a listopad,“ dodává.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.