Kvůli vysokým cenám, které způsobil mix rostoucí inflace a energetické krize, se lidé dostávají do problémů. Jihočeský kraj se proto rozhodl mezi své domácnosti s nízkými příjmy rozdělit několikatisícové příspěvky, které jim mají v těžké situaci alespoň trochu pomoci. S nápadem hejtmana Martina Kuby (ODS), který vyjde na 250 milionů korun, nesouhlasí jeho kolegové z ostatních regionů. Upozorňují, že rozdávat peníze v nejisté době může být smrtící.

Kuba argumentuje tím, že díky inflaci jde kraji více peněz z takzvaného rozpočtového určení daní, než s kolegy očekával – za prvních sedm měsíců letošního roku je to o 700 milionů korun více. Důvodem jsou rostoucí ceny a s tím spojený vyšší výběr DPH. Právě část těchto příjmů chce hejtman rozdělit mezi lidi.

Jednorázový příspěvek se týká jihočeských domácností, které mají příjem do 13 tisíc korun čistého na hlavu. Dětem z těchto rodin, ve věku od tří let do ukončení středoškolské docházky, plánuje kraj proplácet kroužky a další mimoškolní aktivity částkou 4000 korun. Dětem, kterým je do tří let či jsou postižené, a také samostatně žijícím seniorům dá stejnou částku přímo „na ruku“. Senioři žijící ve společné domácnosti pak dostanou tři tisíce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.