Zadýchaní turisté stoupají po naučné stezce z Jetřichovic na Mariinu vyhlídku. Většina z nich si sotva všimne, že se nachází hned vedle místa, kde přesně před 16 lety šlehaly plameny. Kolem Havraního vrchu tehdy shořelo 18 hektarů lesa. Teď už to při zběžném pohledu není patrné. Událost připomíná tabule hned u stezky. Kdo si ji ale nepřečte nebo nezná místní historii, uvidí kolem sebe jen les.

Pravda, ten napravo od stezky je jiný. Zatímco vlevo nad stezkou a po skalách rostou především letité borovice a občas velké duby, napravo je les hustý a plný bříz. V jejich stínu rostou menší buky či osiky. Kdo se vnoří trochu hlouběji do lesa, může v něm najít i stopy zmíněného požáru. Pořád jsou tu na zemi zuhelnatělé kusy dřeva, a někde dokonce leží ohořelé kmeny velkých stromů. Požár lesa u Jetřichovic byl až do letošního léta tím největším, který Národní park České Švýcarsko zažil.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.