Katarína Navrátilová začínala kariéru na rodném Slovensku v maloobchodním řetězci Tesco jako nákupčí čerstvých potravin. Brzy se však přestěhovala do Česka. Za 22 let ve slovenské i české části britské skupiny vystřídala deset pozic. Loni pak stanula v čele Tesco Stores ČR. „Mnozí mi říkají, podívej se, čeho jsi už dosáhla. Ale já to beru s pokorou. Stále si pamatuji, jak jsem začínala,“ říká generální ředitelka.

Loni skupina řešila prodej velkých obchodních center, která vlastnila a pronajímala dalším firmám. Nyní řetězec čelí zdražování potravin, logistiky či energií, u nichž firmě v Česku stouply náklady o třetinu.

V květnu se rozjel spor Tesco Stores ČR s online prodejcem potravin Rohlík.cz kvůli srovnávací reklamní kampani řetězce „Nenechte se opít… (rohlíkem)“. Rohlík se dožadoval předběžným opatřením o stažení reklamy, soud však rozhodl ve prospěch Tesca a návrh Rohlíku zamítl s odůvodněním, že reklama byla v pořádku. Před nabytím platnosti tohoto rozhodnutí ale Rohlík svůj návrh stáhl, a tak je usnesení zrušené. Spor ale pokračuje dál, Rohlík dle vyjádření své mluvčí podal žalobu na ochranu proti nekalé soutěži. 

HN: Tesco loni prodalo čtyři obchodní centra v Česku, v celé Evropě pak dohromady osmnáct. Pražské nákupní centrum Eden, ve kterém se nacházíme a kde máte sídlo, se v budoucnu bude prodávat také. Co se změní ve chvíli, kdy vám nákupní centrum už nepatří?

Když se podíváte na oficiální dokumenty, tak jako vlastník je napsaný někdo jiný, ale pro zákazníka a zaměstnance se nemění nic – stále chodí do stejné budovy a nakupují v Tescu. V obchodních centrech, která jsme se rozhodli prodat, i nadále zůstaly prodejny na základě dlouhodobého pronájmu. Jen se teď soustředíme na samotný prodej potravin a koncového zákazníka místo správy velkých obchodních center. A prostředky, které jsme tím získali, jsme investovali do našich prodejen nebo například i do rekonstrukce této kanceláře.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.