Národní banka bude znovu kupovat zlato. A nejen proto, aby mohla razit pamětní mince. Množství cenného kovu ve svém držení chce ČNB skoro zdesateronásobit a nemusí to být konečná. Laikům to zní v divokých inflačních časech jako rajská hudba. Vždyť zlato je synonymum pro uchovatele hodnoty, a pokud ho ČNB opravdu nakoupí tolik, kolik chce nový guvernér Aleš Michl, bude ho mít nejvíc v historii. Jaký je však reálný význam takové investice?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se