Národní banka bude znovu kupovat zlato. A nejen proto, aby mohla razit pamětní mince. Množství cenného kovu ve svém držení chce ČNB skoro zdesateronásobit a nemusí to být konečná. Laikům to zní v divokých inflačních časech jako rajská hudba. Vždyť zlato je synonymum pro uchovatele hodnoty, a pokud ho ČNB opravdu nakoupí tolik, kolik chce nový guvernér Aleš Michl, bude ho mít nejvíc v historii. Jaký je však reálný význam takové investice?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









