Dobrý den, přišli jsme vám odpojit elektroměr, protože jste nezaplatili zálohy a nereagovali na upomínky… Věta, se kterou se ve svém životě setkalo podstatně víc lidí, než kolik jich záměrně rezignovalo na platby. Podle energetického zákona může dodavatel při opakovaném neplnění smluvních platebních povinností omezit či přerušit dodávku energie. A řada dodavatelů si to vysvětluje tak, že stačí dvě nezaplacené faktury.

Teď, když do schránek či e-mailů chodí co měsíc nové a nové výměry záloh za energie, které se v meziročním srovnání často násobně liší, není od věci tuto pasáž z energetického zákona zopakovat. Člověku, který se v nynější krizi vyrovnává se změnou životní situace a ztrátou příjmů, se to bohužel může dost hodit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se