Sociální demokraté vzali výzvu svého předsedy Michala Šmardy k hledání spojenců pro letošní komunální volby skutečně vážně. Ve většině krajských i velkých měst jdou totiž oproti dřívějším zvyklostem v koalicích. A snaží se tak, podobně jako se to povedlo pravicovým stranám, spojit síly i na levici. Že je to však o dost těžší, ukazuje pohled na samotné kandidátky. Sociálním demokratům v mnoha městech, hlavně na severozápadě Česka, chybí lidé. A KSČM se coby jediná další větší levicová strana sociálním demokratům místo přibližování vzdaluje. A v mnoha městech strana ani v případě úspěchu nemusí získat žádné zastupitele.

Příkladem je krajský Zlín, v němž se na jedenačtyřicetičlenné kandidátce nazvané jednoduše Zlín sešlo sice 23 sociálních demokratů, první z nich je však až na sedmé pozici. A je jím politicky neznámý pětasedmdesátník Jiří Králíček. Příliš si ČSSD nemůže slibovat ani od voleb v jiném krajském městě, Ústí nad Labem. Prvního sociálního demokrata lze na kandidátce Zdraví Sport Prosperita sice najít už na relativně volitelném čtvrtém místě, další je však až čtrnáctý. A celkem je sociálních demokratů ze sedmatřiceti kandidátů jen pět.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.