Skoro po 30 letech členství v nejstarší české politické straně se stal jejím předsedou. O práci snů ale zrovna nejde. Dlouholetý starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda převzal vedení ČSSD po historickém debaklu, kdy strana zůstala mimo sněmovnu, v mizerné náladě i finanční kondici. Opouštějí ji straníci, a navíc musí propustit víc než polovinu zaměstnanců. A do toho Šmarda zjišťuje další špatné zprávy: třeba že za kampaň k letošním volbám už tak zadlužená strana utratila namísto plánovaných 20 milionů korun více než 50 milionů.

HN: Máte za sebou několik dní v pozici předsedy ČSSD. Co už jste stihl udělat?

Zatím se hlavně seznamuji se skutečným stavem hospodaření, s personální situací. A podle toho jsem mohl dokončit plán, jak stranu srovnat ekonomicky a nastartovat na komunální volby v příštím roce.

HN: Jako předseda ČSSD přestanete pobírat plat starosty Nového Města. Co je dnes finančně zajímavější: šéfovat ČSSD, nebo dělat starostu desetitisícového Nového Města?

Odměna bude přibližně stejná. Z finančního pohledu by určitě bylo lepší být za stejné peníze doma s rodinou a ve svém městě. Nicméně toto je akutnější úkol. V Novém Městě je situace stabilizovaná a mám tam kolegy, kteří mě v uvolněné funkci zastoupí.

HN: Dá se šéfovat ČSSD z Nového Města?

Nedá, i proto jsem si tady v Lidovém domě v Praze zřídil místo, kde budu spát. A hodně musím taky navštěvovat regiony, protože někde jsme na tom opravdu špatně a je potřeba, aby tam předseda přijel a pokusil se to probudit. Povzbudit ty, kteří zůstali, a pokusit se motivovat k návratu lidi, kteří odešli.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.