Dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo. Petr Mlejnek rezignoval na post šéfa civilní rozvědky. Je vcelku jedno, jestli dobrovolně, nebo mu někdo z vlády vysvětlil, že už to vlastně sám „nechce dělat“. Situace, kdy odstoupení Mlejnka, podezřelého z kontaktů s mafiánem Redlem, požadovala nejen opozice, ale i vládní Piráti, jakož i velká část příznivců koalice, včetně vlivného Miroslava Kalouska, byla neudržitelná.

Smutná a úplně zbytečná fraška je tedy u konce, zanechávajíc po sobě pro vládní tábor obrovské reputační škody.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se