Chytré hodinky, kvalitní sluchátka do uší a čtyři staronové telefony. Apple na předtočené tiskové konferenci představil očekávané novinky, které mají před Vánoci povzbudit chuť uživatelů na celém světě utrácet a zvrátit negativní trend celého mobilního průmyslu. Nové zákazníky chce Apple získat v rodinách, kde už má silnou pozici, a to například menšími špunty do sluchátek AirPods Pro.

Apple se ani nebojí dát svým produktům vyšší cenovku. Ukázal to u nové verze hodinek Apple Watch Ultra určených sportovcům a dobrodruhům. Dražší bude i nejlevnější nový iPhone. Levnější verze mini letos končí, v Česku Apple navíc zvedl ceny o 14 procent. 

V Americe ceny zůstávají stejné jako před rokem, ale Apple šetří tak, že iPhony se zbaví fyzických SIM karet a novou funkci satelitní komunikace nabídne pouze v USA a Kanadě. Nejvýraznější úspornou taktikou Applu je však to, že základní telefony iPhone 14 a iPhone 14 Plus mají stejný procesor jako rok staré modely.  

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.